Neděle, 14 července, 2024
Home Pro maminky Zvolte si ten správný styl: 4 trendy pro dokonalou jídelnu

Zvolte si ten správný styl: 4 trendy pro dokonalou jídelnu

by ona
9 comments

Chcete-li vytvořit dokonalou jídelnu, výběr správného stylu může být klíčový. Naštěstí existuje řada trendů, které můžete zahrnout do jejího designu. Bez ohledu na to, jaký styl si zvolíte, nezapomeňte, že jídelna by měla být místem, kde se cítíte pohodlně. V našem článku se proto dozvíte, jak zapracovat aktuální trendy do vašeho domova a vytvořit dokonalou jídelnu pro vás a vaši rodinu.

Bohémské osvěžení
Považujete se za světoběžníka a milujete dálky a objevování různých koutů světa? Pokud je vaše odpověď ano, boho styl je pro vás jako stvořený. Tento styl osvěžuje jednoduché minimalistické bydlení a také se hodí do bytů zařízených v etno nebo vintage stylu.

Základ představuje dřevěný nábytek. V boho jídelně často naleznete nižší zásuvkové skříně nebo příborníky z masivu se zajímavě zpracovaným čelem. Židlem dodáte jemnost a útulnost měkkými podsedáky. Stylový podsedák můžete sladit s prostíráním, nádobím nebo skleničkami.

Boho styl upřednostňuje barevné ladění v zemitých tónech, které jsou oživeny modrou nebo tyrkysovou. Součástí bohémského stylu je také přírodní keramika. Můžete tak dotvořit jídelní stůl vázou se sušenými květinami nebo nádobím z kameniny.

Industriální ráznost
Umíte se nadchnout při pomyšlení na cihlovou zeď, dělená okna a prvky z tmavého kovu? V tom případě jste fanouškem industriálního stylu. V jídelně tohoto typu je důležitý jídelní stůl s kovovým podstavcem a deskou ze syrového masivu. Případná boule nebo vryp na jídelní desce je jen bonusem u tohoto stylu.

Industriální styl nevyžaduje spoustu dekorací. Jeho razantnost podtrhuje černé nádobí v kombinaci s kouřovým sklem. V tomto stylu také vyniká tmavě modrá barva nebo zelená.

Nadčasová elegance
Zajímá vás spíše nadčasová elegance než různé trendy? V takovém případě byste měli sáhnout po klasickém černobílém stylu. Černý stůl můžete kombinovat s dřevěnými nebo čalouněnými židlemi. Dokonce i úložný nábytek a pojízdné stolky mohou být v černé barvě a sladíte tak celou jídelnu.

Chcete-li místnost ozvláštnit, zvolte závěsné svítidlo se stříbrnými prvky, které celou místnost rozzáří. Dojem svěžesti dodají jídelně i světlé prostírání. Můžete se rozhodnout pro čistě bílé nebo stále více oblíbené krémové. Vrcholem tohoto stylu může být matné černé nádobí nebo kvalitní bílý porcelán.

Jemnost ze severu
Pokud máte rádi jemné barvy, uhlazenost, minimalismus a prosvětlené místnosti, zvolte si skandinávský styl. Jeho neodmyslitelnou součástí je světlý dřevodekor v kombinaci s bílou a šedou. Moderní je monochromatické ladění tón v tónu.

Dalšími znaky tohoto stylu jsou praktičnost a jednoduchost, které zútulní čalouněná křesílka či dřevěné židle. Celkový dojem dotvoří případný kusový koberec. Nádech čistoty zvýrazní minimalistická závěsná lampa s kovovým nebo plastovým stínítkem. Třešničkou na dortu bude stylová váza ze skla nebo keramiky položená uprostřed stolu.

Jídelna je místo, kde se zvykne setkat celá rodina při společném obědě, snídani nebo večeři. Je proto jen na vás, jakou atmosféru si při těchto malých oslavách dne dopřejete. Elegantní černobílý interiér nebude rušit při večerních příbězích. Skandinávská útulnost dodá odvahu při důležitých rozhovorech.

Pokud si přejete pocit věčné dovolené během jídla, bohémský styl je pro vás. Pokud trávíte čas raději jiným způsobem než při jídle nebo vám interiérem navozená atmosféra při jídle nevyhovuje, bude pro vás vhodný strohý industriální styl. V každém případě si vychutnejte příjemné chvíle při jídle.

You may also like

9 comments

Leave a Comment

O nás

“Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.”