Home Zdraví Růžička nastoupil ve druhém zápase po sobě, tentokrát prohrál

Růžička nastoupil ve druhém zápase po sobě, tentokrát prohrál

by ona
0 comment

Hráli i Tomáš Tatar a Erik Černák.

Hokejisté Floridy vyhráli v zápase zámořské NHL nad New Jersey 4:2. Za hosty nastoupil v první formaci i slovenský útočník Tomáš Tatar.

Erik Černák se s Tampou Bay těšil z triumfu 5:3 nad Montrealem. Další Slovák Adam Růžička zaznamenal s Calgary prohru 5:6 pp s Dallasem a brankář Jaroslav Halák byl náhradník New Yorku Rangers, který zdolal Pittsburgh 6:0.

Trenér New Jersey byl rozzlobený
O vítězství Floridy se zasloužil dvěma góly Sam Reinhart a pomohl svému týmu k přiblížení se k zisku volné karty ve Východní konferenci. Hosté prohráli třetí duel za sebou, přičemž ještě na začátku druhé třetiny vedli 2:0.

“Jsem rozzlobený na to, co jsme udělali našemu brankáři. To co jsme ukázali ve třetí třetině není náš hokej,” zhodnotil trenér New Jersey Lindy Ruff.

Tomáš Tatar strávil na ledě 13 minut a 21 vteřin.

V dresu Tampy Bay se Brandon Hagel blýskl hattrickem a po dvě asistence si připsali Nikita Kučerov a Michail Sergačev. Erik Černák měl tři střely na branku, jeden hit a odehrál 21 minut a 5 vteřin.

Slovenský obránce Erik Černák v zápase proti Montrealu.
“Blesky” vyhráli třetí zápas za sebou a snížili v Atlantické divizi ztrátu na druhé Toronto na tři body. Maple Leafs však mají zápas k dobru.

“Každý chce v NHL dát hattrick, je to skvělý pocit. Zejména před domácím publikem,” řekl Hagel, který zaznamenal druhý hattrick ve svém 200. zápase v NHL. První si připsal ještě v dresu Chicaga ve 100. zápase.

“Můžete ho umístit kamkoli jako švýcarský nožík. Dokáže hrát různé role v ledajaké formaci, je velmi všestranný a těším se, že byl za svou práci odměněn,” chválil Hagela trenér “blesků” Jon Cooper.

Nečas vyrovnal 0,3 s před koncem
Triumf Dallasu zařídil tradiční tahoun Jason Robertson, který skóroval třináct vteřin před koncem prodloužení. Kromě toho vsítil gól iv řádném hracím čase. Na svém kontě má tento útočník již 41 přesných zásahů

“Snažil jsem se něco vymyslet z ničeho. Roope Hintz se natlačil do branky, otevřel se mi prostor a vyšlo to,” popsal Robertson svůj vítězný gól.

Třiadvacetiletý Kanaďan zaznamenal druhou čtyřicetibrankovou sezónu za sebou jen jako třetí hráč v klubové historii. Před ním to dokázali Dino Ciccarelli (třikrát, 1985-1988) a Dave Gagner (dvakrát, 1989-1991).

Radost útočníka Dallase Stars Jasona Robertsona po vstřelení vítězného gólu.
Růžička nastoupil za domácí ve čtvrtém útoku, vyslal jednu střelu na branku, jednu zablokoval a měl i jeden hit. Na ledě strávil 8 minut a 40 vteřin.

Pittsburgh vyslal na branku Rangers o deset střel více než soupeř, ale domácí podržel Igor Šesťorkin. Připsal si 33 úspěšných zákroků. Hosté prohráli třetí zápas v řadě, ale ve Východní konferenci zůstávají ve hře o volnou kartu.

“Znamená to pro mě hodně, už mi chyběl pocit z čistého konce,” řekl ruský brankář, který má osobní pětizápasovou sérii vítězství.

Martin Nečas vyrovnal 0,3 vteřiny před koncem řádného času duel s Philadelphií na 4:4 a o vítězství Caroliny pak rozhodl v prodloužení Sebastian Aho, který tak zkompletoval hattrick.

“Jen jsem stál na zadní tyči a čekal jestli tam přijde puk. Bylo to těsné, ale stihli jsme to,” řekl Nečas, který zblízka překonal Felixe Sandströma. Aho vstřelil svůj 30. gól v sezóně a zaznamenal sedmý hattrick v kariéře.