Neděle, 14 července, 2024
Home Pro maminky Jak zařídit pokoj pro batole?

Jak zařídit pokoj pro batole?

by ona
0 comment

Už máte první rok s novým členem rodiny za sebou a vidíte každý den nějaký nový pokrok? Možná je ten správný čas zařídit mu svůj pokojíček nebo něco potřebného dokoupit do té stávající. Poradíme vám, co by v pokoji nemělo chybět.

Věk batolete představuje období, kdy vše poznává a je psychicky i fyzicky aktivnější. V té době rodiče zažívají nezapomenutelné milníky v životě svého dítěte, jako první neidentifikovatelná slova či kroky. Učí jej zásadní věci, které si s sebou přenese do dalších období jako například úklid hraček, vnímání barev či různé pohybové aktivity. Toto vše dokážete ovlivnit i tím, jak zařídíte jeho dětský pokoj. Inspirujte se našimi radami.

První „větší“ postel
Spánek dítěte vnímá každý rodič přirozeně po svém a mají své individuální rituály. Při koupi první větší postele se držte toho, aby bylo lůžko na zemi nebo kousek nad zemí se zábranami po bocích. Je to praktické řešení, aby si dítě při sjíždění z postele neublížilo.

Náš tip: Aktuálně jsou trendy postele ve tvaru domečku v různých provedeních a barevných verzích. Jsou univerzální a tak se hodí do dívčího i chlapeckého pokoje.

Nábytek pro první učení a rozvíjení kreativity
Dětská upřímnost a myšlenkové pochody mají své kouzlo. Dokáží vytvořit úsměv na tváři rodičů a hned zlepšit náladu. Proto je rozvíjení jejich motoriky a fantazie důležité, a je třeba tomu věnovat dostatek času. Skvělými pomocníky jsou montessori „activity boardy“ či dětské kuchyňky. Nezapomeňte také na malý stolek se židlem přizpůsobené dětské velikosti, kde budou moci tvořit svá první umělecká díla.

Útulný dětský koutek
To je snad nejoblíbenější místo každého nejmenšího člena rodiny. Proto by se tam měl cítit příjemně a pohodlně. Jelikož si většinu času hrají děti na zemi, ideální je pořídit podložku nebo měkký koberec, který zajistí teplo a bezpečí při neplánovaném pádu.

Úložné prostory
Základem vybavení je menší skříň nebo komoda na šatstvo. Kam ovšem skrýt všechny hračky? Řešením jsou otevřené poličky v různých velikostech a designech. Jak ale přivést děti k úklidu hraček? Zkuste to jednoduchou formou, které si dítě zapamatuje. Můžete je například zaujmout barevnými úložnými krabicemi, boxy na kolečkách či látkovým vakem.

You may also like

Leave a Comment

O nás

“Publikaci PR článků pro vás zajišťuje Press Media > info@press-media.cz <. Realizujeme pro vás především publikaci článků pro ženy, o bydlení a ekonomice. Jako hlavní cíl při publikaci PR článků si klademe výběr cíleného publika v kontextovém zaměření.”